Blog

Fotografia Reklamowa, katalogowa i Packshot - Cennik

2 grosze, 2gr, monety, bilon, miedziaki

Fotografia Reklamowa, katalogowa i Packshot - CennikNiestety nie znajdziesz tutaj tabelki z wyszczególnionymi kwotami, ale zapraszam do przeczytania artykułu, który wyjaśnia dlaczego jej nie ma :)

Fotografia reklamowa to specjalistyczna gałęź usług reklamowych. Choć niektórzy twórcy podają cenniki na zdjęcia reklamowe, zawierające pojedyncze ceny, to często jednak dodają w nich zastrzeżenie, że oferowany cennik jest tylko orientacyjny. Proszę nie mieć za złe fotografom, że nie pokazują cenników. Zdjęcia reklamowe, aranżowane, packshoty statyczne i 360 (obrotowe) produkuje się na wyłączne zamówienie Klienta wg określonych wytycznych. Każde zamówienie to inne oczekiwania, inne produkty, inne wymagania techniczne i jakościowe. Prawdą jest, że niektóre rzeczy są jakby łatwiejsze do sfotografowania albo inaczej myśląc, wymagają mniejszych nakładów pracy, a inne większych nakładów, jak przykładowo produkty mające powierzchnie głęboko matowe nie nastręczą problemów w konfrontacji z powierzchniami chromowanymi, szczególnie jeśli są one wypukłe i wklęsłe - aczkolwiek też nie ma to zasady, ponieważ metale można fotografować / oświetlać na różny sposób. Można stosować bliki, mocniejsze światło, można użyć super miękkiego oświetlenia aby barwa fotografowanego np. pierścionka była całkowicie jednolita bez żadnych przebłysków. W przypadku grup produktów błyszczących kwestie oświetleniowe komplikują się do kwadratu z każdym kolejnym elementem w kompozycji.

To było pierwsze podstawowe rozróżnienie, ale niech się Tobie nie wydaje, że przedmiot zupełnie matowy w fotografii to taka łatwizna. Otóż może on wyglądać po prostu mdle i byle jak, po prostu nie zachęcająco a nawet odpychająco, ponieważ głębokie czernie pochłaniają duże ilości światła, dlatego fotograf reklamowy opracowuje scenerię, kolor tła, gradienty i przejścia tonalne dla teł i samego produktu. W przypadku kompozycji powstają dziesiątki możliwości i kombinacji ustawień produktów. Chodzi o to, aby stworzyć najlepiej prezentujący się packshot. Proste z pozoru packshoty - zdjęcia na białym tle wydają się być najbanalniejsze, a w rzeczywistości, często one są ciężkim kawałkiem chleba.

O takich zdjęciach w ogóle piszę też w innym moim artykule który polecam, ale tutaj wspomnę tylko krótko o tym, że takie sterylne białe tło częściej więcej szkodzi niż pomaga. Bo fotografia produktowa to nie są schematy. Z jednej strony zdjęcie jest sterylne, z drugiej bardzo sztuczne, dlatego trzeba napracować się z właściwym ustawieniem świateł. Jak widzisz teraz, tworzenie jakichkolwiek zdjęć produktowych jest czasochłonne. I głównie przez wzgląd na czasochłonność, cena za zdjęcia produktowe jest podawana indywidualnie. Nie chodzi o to aby podać maksymalnie dużą stawkę. Absolutnie nie! Zawodowi fotografowie z doświadczeniem nie są pazerni na pieniądze. Wiedzą po prostu, ile czasu i swoich umiejętności muszą zaangażować w projekt, aby klient otrzymał produkt - zdjęcia reklamowe produktów - wedle oczekiwań, i przede wszystkim taki który zacznie promować jego produkty lub usługi na rynku. Tym między innymi charakteruzyje się zawododowy fotograf reklamowy.

Dlatego bardzo ułatwicie nam wycenę podając możliwie jak najwięcej szczegółów. O, na przykład zdjęcia odzieży. Proste zwykłe pytanie o cenę: "w jakiej cenie wykonują Państwo zdjęcia ubrań?". Moja odpowiedź - "jakiego typu zdjęcia?", ponieważ odzież można fotografować na płasko na stole w rzucie z góry, zdjęcia można zrobić w technice niewidocznego manekina (zdjęcia duch, na duchu - niewidocznym manekinie) albo na modelce/modelach. Do tego dochodzi kwestia sposobu ułożenia tej odzieży. Może być idealnie wyprasowana, naciągnięta, sterylna albo naturalnie układająca się. Doskonale zdaję sobie też sprawę z tego, że Ty jako zamawiający nie interesujesz się kwestiami technicznymi i nie musisz tego wszystkiego wiedzieć, ale pewnie masz zarysowaną formę prezentacji produktów, więc chciałem jednak wyjść Ci na przeciw w ten sposób wszystko wyjaśniając. W kontakcie z klientem zawsze służę pomocą, i to co tutaj napisałem, przekazuję ustnie przy rozmowie telefonicznej lub e-mailem. Naprowadzam klientów na odpowiednie tory dokładnie słuchając jakie mają oczekiwania. Reklamowe sesje zdjęciowe z udziałem modeli i modelek to najkosztowniejszy typ fotografii reklamowej. Przede wszystkim organizacja sesji, gaże modeli, honoraria stylistów, wizażystów, osób odpowiedzialnych za artystyczny look i często jeszcze różnych pomocników. Takie sesje reklamowe nie powstałyby bez udziału tych osób. Packshot packshotowi nie równy, fotografia produktowa to bardzo szeroki obszar, nie można z góry zadeklarować się cenowo dla wszystkich rodzajów zdjęć.

I na koniec małe wyjaśnienie odnośnie różnic w wycenie podobnych zamówień. Faktycznie zdarza się też czasem, że powstają znaczne różnice w wycenach sesji zdjęciowych, packshotów, w których zostały poczynione te same ustalenia odnośnie jakości, ustawień itp. Należy przyjrzeć się wtedy doświadczeniu fotografa i tego jakim sprzętem dysponuje, czy studiem. Bo ustalenia to jedno, a realizacja to drugie. Dzisiaj toczy się na rynku batalia cenowa - kto przyjmie zlecenie za mniejsze pieniądze, ale to nie jest dobry kierunek i nie polecam iść tą drogą. Może się okazać, że zdjęcia trzeba będzie wykonać dwa razy, a to jest bardzo duża strata czasu i poszarpane nerwy.

Monety 2 groszowe widoczne na zdjęciu są oczywiście autorstwa Coolpackshots. Wykonujemy zdjęcia monet obiegowych, kolekcjonerskich, unikalnych, w slabach, w kasetkach i innych opakowaniach oraz bez. Więcej informacji o fotografii numizmatów przeczytasz w innym naszym artykule.

Serdecznie więc zapraszam do współpracy ze mną. Od 2009 roku zajmuję się wykonywaniem zdjęć produktów. Tworzę zdjęcia katalogowe, packshoty, animacje obrotowe 360. Fotografia reklamowa mojego autorstwa cieszy się uznaniem wielu firm w całej Polsce. Stale się rozwijam i staram się działać tak aby spełnić wszystkie oczekiwania. Studio ma siedzibę w mieście Warszawa. Jest możliwość pracy zdalnej, produkty można przesłać firmą kurierską. Jeśli chciałbyś odwiedzić Coolpackshots osobiście to bez problemów dojedziesz z takich dzielnic jak Kabaty, Wilanów, Ursynów, Gocław, Śródmieście, Praga, Mokotów oraz miejscowości Piaseczno, Konstancin, Marki i inne. Zadzwoń 518-100-205 lub wyślij e-mail, umówimy się na spotkanie.

Kategorie Bloga

klikając na "czytaj więcej" pod zdjęciem przejdziesz do wybranej kategorii

Zdjęcia butelek, szkła, wyrobów szklanych na przykładzie markowych alkoholi, koniaków, brandy i innych

Zdjęcia reklamowe napojów mocno wyskokowych ;)

 • 30. marca 2016

Packshoty, zdjęcia produktowe whisky, koniaków a także apetycznych drinków Czytaj więcej


Kosmetyki, zdjęcia produktowe aranżowane, pomadka, krem, różne kompozycje, packshoty, zdjęcia mydła do kąpieli.

Zdjęcia aranżowane (kompozycje) kosmetyków

 • 4. kwietnia 2016

Aranżacje reklamowe kosmetyków Czytaj więcej


Packshoty okularów przeciwsłonecznych

 • 8. kwietnia 2016

Okulary przeciwsłoneczne - kompozycje reklamowe Czytaj więcej


Zdjęcia industrialne / przemysłu

 • 9. kwietnia 2016

Fotografia reklamowa wnętrz, architektury, fabryk, ogólnie z produkcji. W tym zdjęcia reklamowe maszyn, urządzeń, ludzi w pracy Czytaj więcej


zegarek Xicorr, zegarki naręczne, packshot

Zdjęcia reklamowe zegarków

 • 23. kwietnia 2016

Zegarki - fotografia reklamowa, zdjęcia aranżowane, packshot'y Czytaj więcej


Telefon komórkowy, smartfon. Zdjęcie reklamowe, packshot.

Zdjęcia reklamowe telefonów

 • 23. kwietnia 2016

Smartfony - fotografia produktowa Czytaj więcej


Zdjęcia 360

Zdjęcia obrotowe / Animacje 360

 • 26. kwietnia 2016

Zdjęcia 360 - obracające się packshoty Czytaj więcej


zdjęcia na białym tle, zdjęcia bezceniowe, fotografia bezcieniowa

Fotografia bezcieniowa - fotografia reklamowa

 • 07. czerwca 2016

Artykuł z przykładowymi zdjęciami pokazującymi rolę cienia w fotografii, głównie w packshot'ach. Są tam zdjęcia na białym tle, packshoty z cieniem i bez, dużo opisów, swoista mini kopalnia wiedzy i na pewno konkretna pomoc w wyborze zdjęć np. do sklepu internetowego. Fotografia reklamowa jest szerokim tematem nie tylko do robienia zdjęć, ale także opisywania, ten artykuł jest jednym z wielu, do którego lektury serdecznie zapraszam. Czytaj więcej


Produktowa fotografia reklamowa odzieży i bielizny na duchach / typu duch

Zdjęcia odzieży, bielizny, ubrań

 • 10. czerwca 2016

Fotografia reklamowa odzieży. Zdjęcia reklamowe ubrań. Fotografia produktowa typu duch, zdjęcia bielizny i innej odzieży pokazana w nowoczesnej formie prezentacji typu duch / na duchach / na niewidocznym manekinie. Zobacz jak mogłyby wyglądać Twoje ubrania które sprzedajesz. Coolpackshots oferuje naturalnie wyglądające zdjęcia na duchach bez zbytniego wypieszczania / upiększania drogą komputerową. Naturalne jest piękne! W Artykule jest też oczywiście wytłumaczenia pojęć użytych do nazewnictwa tej fotografii, bo zdajemy sobie sprawę, że dla osoby nie mającej jeszcze styczności z taką fotografią, pojęcie "duch" może nie być zbyt zrozumiałe :) Czytaj więcej


Monety, 2 groszówka, 2 grosze, 2gr, cent - packshot

Jaka jest cena za profesjonalne zdjęcia?

 • 9. czerwca 2016

Szukasz informacji ile kosztuje fotografia reklamowa lub zdjęcia katalogowe, ale nie znalazłeś czegoś takiego jak cennik? Chciałbyś wykonać zdjęcia packshot, na białym tle lub inne i nie wiesz ile może kosztować wykonanie takiej usługi? Kliknij w ten artykuł. Czytaj więcej


Packshot obrazujący zastosowanie techniki multiekspozycji

Profesjonalna Fotografia reklamowa a multi-ekspozycja

 • 8. czerwca 2016

Napisałem mały artykuł o stosowaniu techniki łączenia zdjęć w fotografii. Profesjonalne zdjęcia reklamowe wymagają korzystania z różnych technik wykonywania zdjęć, które nie sprowadzają się tylko do ustawiania lamp i akcesoriów od efektów specjalnych w studio fotograficznym. To manipulacja obrazem już na etapie jego tworzenia. Jeśli się lepiej zastanowić, to łączenie kilku klatek w jedno gotowe zdjęcie produktu może być szeroko stosowane nawet w zwykłych packshot'ach. Artykuł opisuje dość złożony proces produkcji zdjęć reklamowych, ale polecam przeczytanie go nawet nie obeznanym w temacie. Czytaj więcej


Zapraszam do kontaktu!

Zadzwoń lub wyślij e-mail!

Strona ta używa ciasteczek (cookies). Jeśli nie zgadzasz się na to, opuść tę stronę.

Copyright © 2014 Timber HTML Template. All Rights Reserved.